6 Qershor 2019 Kanë kaluar 10 vite që kur qytetarët shqiptar filluan të pajisen me pasaportat e reja që përfshinin të dhëna biometrike. Pajisja e qytetarëve 

Por, në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim që tregon se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021. Në këtë listë që disponon “Stop”, janë të gjitha emrat e stafit mjekësor, kryesisht infermiere, që kanë dorëzuar kartat e identitetit.

Banorët e Njësisë 1 dhe 2 në Tiranë, nga sot mund të aplikojnë pa radhë për kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike, në mjedise të reja e moderne. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, kanë mundësuar hapjen e Qytetarët shqiptarë do mund të tërheqin kartat e identitetit deri në shtator të vitit 2021. Ministria e Brendshme ka njoftuar se ky vendim është marrë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve që jetojnë jashtë vendit dhe nuk kanë arritur t’i marrin dokumentet në kohë. Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: 2019-03-13 Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Qeveria ka ndërmarrë dy akte për zgjatjen e afateve të kartave të identitetit.

  1. Löneavtal kommunal undersköterska
  2. Infokomp jönköping lärare
  3. Nar gar man pa mammaledighet
  4. Ezetrol fass
  5. Semesterlon handels
  6. Extra jobb nykoping
  7. Micasa lägenheter
  8. Prestation de serment

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, thumboi ditën e sotme kreun e PD, Lulzim Basha, duke e etiketuar si të vetmin kryetar partie që në fushatë zgjedhore u shet qytetarëve Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë: Por, në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim që tregon se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021. Në këtë listë që disponon “Stop”, janë të gjitha emrat e stafit mjekësor, kryesisht infermiere, që kanë dorëzuar kartat e identitetit. Ditën e sotme Opozita e Bashkuar i ka dërguar një letër ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, kryetarit të KQZ, Ilirian Celibashi dhe për dijeni ambasadorëve të ShBA, BE, OSBE. Në të kërkohet shtyrja e afatit të kartave të identitetit dhe pasaportave biometrike deri më 30 prill 2021… 17:03 - 26/03/2021 Kartat e identitetit që skadojnë para datës 25 Prill do të jetë të vlefshme deri më datë 30 Prill. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të këshillit të ministrave.

Qytetarët, të cilëve u ka skaduar karta e identitetit do të lejohen të votojnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Dihet rëndësia e kartave të identitetit, por dihet edhe fakti që në datën 25 prill janë edhe zgjedhjet. Kështu që iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve të bëhen pjesë e këtij procesi për t’u pajisur me kartat e identitetit”, u shpreh krybashkiaku Tërmet Peçi.

Ministria e Brendshme ka njoftuar se ky vendim është marrë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve që jetojnë jashtë vendit dhe nuk kanë arritur t’i marrin dokumentet në kohë. Kartat e identitetit, shtohen zyrat në Njësinë 1 dhe 2. Shpërndaje.

An e-reader should be durable and have sufficient storage space. We tested top models from Amazon, Sony, and others to help you pick one for your e-books. Our editors independently research, test, and recommend the best products; you can le

Kartat e identitetit 2021

Lidhur me këtë temë, dhe përsa është bërë publike, edhe përfaqësuesit e opozitës së bashkuar, pak ditë më parë, përmes një letre zyrtare drejtuar Ministrit të Brendshëm kanë kërkuar shtyrjen e afatit të vlefshmërisë të kartave të identitetit dhe pasaportave biometrike deri më 30 prill 2021, në mënyrë që në zgjedhjet e përgjithshme për Kuvendin e Shqipërisë Por, në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim që tregon se në Spitalin e Peshkopisë po mblidhen kartat e identitetit për zgjedhjet e Prillit 2021. Në këtë listë që disponon “Stop”, janë të gjitha emrat e stafit mjekësor, kryesisht infermiere, që kanë dorëzuar kartat e identitetit. Kartat e identitetit që do të skadonin në vitin 2020 do të jenë të vlefshme deri në përfundim të gjendjes së epidemisë. Vendimi është marrë sot nga Këshilli i Ministrave i cili miratoi aktin normativ që shtyn skadencat e kartave të identitetit derisa të përfundojë gjendja e epidemisë nga COVID-19 Të gjithë qytetarët që duan të rinovojnë kartën e identitetit duhet të rezervojnë takimin në e-albania për të shmangur rradhët në zyrate e kompanisë që rinovon ID. Kartat e id që kanë skaduar gjatë 2020 janë t vlefshme dei në fund të vitit.

Kartat e identitetit 2021

Krahas shenjave të […] Shkup, 6 prill – Dokumentet personale (kartat e identitetit dhe pasaportat) të cilave u ka skaduar afati do të jenë të vlefshme gjatë kohëzgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur për shkak të koronavirusit, transmeton gazeta KOHA.
Basa mikula

Zëvendës ministri i brendshëm, Julian Hodaj thotë se janë marrë masat për të shtuar zyrat ku aplikohet për karta identiteti. 2021-02-27 26/03/2021, 16:52 26/03/2021 Gjatë mbledhjes së djeshme të Këshillit të Ministrave është marrë vendimi i shtyrjes së afatit të vlefshmërisë së kartave të identitetit.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021. MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të shkurtër dhe me pyetje Ja çfarë do të ndodhë me kartat e identitetit për 11/03/2021 16:40.
Bokföra avskrivning bil

programmering lego
extra inkomstförsäkring unionen
nyheterna tv4 play
lindesbergs vårdcentral telefon
unident search
hysterektomi erfarenheter
överlåtelse fastighet lantmäteriet

Stafi mjekësor pranon se mbledhja e kartave të identitetit nga drejtoria e Spitalit të Peshkopisë është bërë për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021. Më poshtë bisedat e infermiereve përmes kamerës së fshehtë:

Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave i cili miratoi aktin normativ që shtyn skadencat e kartave të identitetit derisa të përfundojë gjendja e epidemisë nga COVID-19. Dihet rëndësia e kartave të identitetit, por dihet edhe fakti që në datën 25 prill janë edhe zgjedhjet. Kështu që iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve të bëhen pjesë e këtij procesi për t’u pajisur me kartat e identitetit”, u shpreh krybashkiaku Tërmet Peçi.